Fitness i ćwieczenia

Najlepsze porady i ćwiczenia - fitness dla każdego

Mity o treningu i odchudzaniu

Wykonywanie ćwiczeń fitness na siłowni wpływa na tylko na naszą kondycję, jednak również na samopuczucie. Początkujące osoby spotykają się z różnymi mitami, dotyczącymi treningu i odchudzania. Warto je obalić, ponieważ dostosowanie się do tego rodzaju porad, które są dostępne szczególnie w internecie, może mieć zgubne skutki dla wszystkich osób, które to uczynią. W jaki sposób więc doprowadzić do sytuacji, w której będziemy zadowoleni z naszego wyglądu, a w dodatku absolutnie efekt jojo nie będzie nas dotyczył. Ładny brzuch i nogi jest marzeniem wielu osób, jednakże uzyskanie takiego efektu wymaga dołożenia dużych starań na siłowni. Specjaliści już dawno odkryli, że podstawową przyczyną, wpływającą na to, że ciało nie wygląda tak, jakbyśmy chcieli, jest niewłaściwe odżywianie.

Regularne treningi są bardzo ważne w czasie odchudzania, ale one zdecydowanie nie wystarczają. Bez zmiany nawyków żywieniowych, problem będzie wracał jak bumerang. Eksperci uważają, że praca nad ciałem w siedemdziesięciu procentach zależy od właściwego odżywiania się, natomiast pozostałe trzydzieści procent to wykonywanie ćwiczeń na siłowni. Zanim będziemy mieli, co spalać na treningu, musimy dostarczyć organizmowi pożywienie najlepszej jakości, w odpowiednich dawkach i oczywiście o odpowiedniej godzinie.

 

Błędem na siłowni jest wykonywanie ćwiczeń przez kilka godzin bez przerwy, licząc na szybki efekt w postaci na przykład wyrzeźbionego brzucha. Osoby, które tak postępują nie mają zazwyczaj pomysłu na trening i nie szukają rady u trenera.  Okazuje się, że o wiele więcej można osiągnąć, ćwicząc tylko przez pół godziny. Warunkiem jest jednak dobranie odpowiedniego plan treningowy i dawanie z siebie wszystkiego w tym właśnie czasie. Wiele mitów powstało również na temat środków przyśpieszających spalanie tkanki tłuszczowej.

Tak naprawdę odgrywają one małą rolę w spalaniu tkanki. Ich przyjmowanie ważniejsze jest dla osób, które są aktywne fizycznie. Lepszym pomysłem jest korzystanie z suplementacji, przyśpieszającej regenerację organizmu.