Fitness i ćwieczenia

Najlepsze porady i ćwiczenia - fitness dla każdego

Ćwiczenia i zdrowa dieta

Marzenia o posiadaniu zgrabnej sylwetki są oczywiście możliwe do spełnienia, jednak oczekiwany efekt jest możliwy do osiągnięcia tylko w wyniku ciężkiej pracy i odmawianiu sobie wielu przyjemności. Wysportowany wygląd uzyska się dzięki żmudnym ćwiczeniom na siłowni oraz diecie, która będzie uwzględniała podstawowe zasady zdrowego odżywiania się. To aktywność fizyczną warunkuje zdrowie, ponieważ wspomaga właściwe trawienie, a takżei spalanie nadmiaru energii, dostarczanej z pokarmem.

Brak ćwiczeń skutkowałby odłożeniem się tej energii w organizmie w postaci tkanki tłuszczowej. Zarówno ruch na świeżym powietrzu, jak też na siłowni lub sali gimnastycznej ma duży wpływ na ludzkie zdrowie oraz  nastrój człowieja. Warto także kontrolować własną wagę poprzez obliczenie swego BMI, to jest współczynnika, pokazującego poziom posiadanych kilogramów w stosunku do wzrostu. Poza wykonywaniem ćwiczeń ruchowych, istotną rolę odgrywa zdrowe odżywianie się.

Należy pamiętać o zasadzie, która mówi, że żaden pojedynczy produkt nie jest w stanie zapewnić wszystkich składników pokarmowych. Trzeba zadbać o różnorodność spożywanych produktów. Urozmaicony posiłek powinien łączyć produkty ze zbóż, warzywa i owoce oraz produkty białkowe. W menu powinny się znajdować przede wszystkim produkty pochodzenia roślinnego. Słodycze, jeśli w ogóle, można jeść maksymalnie do kilku razy w miesiącu.

 

Ważne jest, żeby jadać mniej, jednak częściej i sięgać głónie po produkty te produkty, które dostarczają organizmowi wszystkie składniki, potrzebnych do wytworzenia energii.