Fitness i ćwieczenia

Najlepsze porady i ćwiczenia - fitness dla każdego

Piękny brzuch? To możliwe!

Ostatnimi czasy wspominaliśmy o spalaniu tkanki tłuszczowej.

Dziś dla odmiany chciałabym zachęcić Was do zadbania o nasze mięśnie brzucha. Przecież nie tylko facet marzy o sześciopaku (i to nie jest mowa o piwie;)).

Każda z nas marzy o pięknych i płaskich brzuchu, tyle tylko, że część z nas woli mniej umięśniony a inne bardziej.

Każda z nas wie, że płaski brzuch to nie tylko wielogodzinne ćwiczenia ale i odpowiednio zbilansowana dieta. Podstawą jest zastosowanie diety o ujemnym bilansie kalorycznym. To dzięki właściwej diecie uzyskamy brzuch o jakim marzymy a wysiłek fizyczny nam tylko w tym pomoże.

Myślisz, że Ty nie masz mięśni brzucha? Każdy z nas je ma - tyle tylko, że są ukryte pod warstwą tłuszczu. Pozostaje Ci nic innego jak trenować i stosować dietę.

Mięśnie brzucha dość szybko ulegają regeneracji (co nie oznacza, że powinnaś trenować je codziennie). Mięśnie brzucha warto ćwiczyć góra 3 razy w tygodniu. Jeśli wydaje Ci się mało to pomyśl, że w każdą czynność jaką wykonujesz, angażujesz właśnie je a przy tym małymi kroczkami dążysz do uzyskania sześciopaku.

 

f:id:studiofitness:20140923000647j:plain

 

Jak trenować?

Jeśli lubisz ćwiczyć w towarzystwie warto wybrać się na siłownię a tam wykonywać "allachy" na wyciągu czy też spięcia w leżeniu.

Jeśli jednak wolisz ćwiczyć w domowym zaciszu to polecam Ci zakupienie AB Rocket FLEX Master. Jest to nowoczesne urządzenie (możesz zakupić na stronie http://importmania.pl za naprawdę niewielkie pieniądze), które polega na zastosowaniu mechanizmu oporu sprężyn.

Sama używam to urządzenie od dłuższego czasu i naprawdę warto - wystarczy ćwiczyć jakieś 15-20 minut dziennie.

A co do sklepu. Jeśli boisz się internetowych zakupów to nie ma się co martwić - przesyłka przyszła szybko a transakcja przebiegła bezproblemowo.