Fitness i ćwieczenia

Najlepsze porady i ćwiczenia - fitness dla każdego

Powrót do diety po wakacjach? Tak już dziś!

Minął już czas wakacyjnych wieczór, przepełnionych litrami kalorycznego alkoholu i podjadaniem niezdrowego jedzenia.

Pora więc wrócić do formy z przed lata.

Jak to zrobić?

Jeśli całe wakacje nie ćwiczyłaś i jadłaś nie zdrowo, powrót będzie trudny. Ale po to są wyzwania - postaw je i sobie. W końcu piękna sylwetka to też Twoje marzenie - czyż nie?

Zastanów się po co to robisz, po co masz męczyć się ćwiczeniami i katować dietą. Odpowiednia motywacja to podstawa powrotu do dawnych zwyczajów.

Nie rozpoczynaj powrotu do ćwiczeń od długich i męczących zestawów treningowych. Jeśli szybko się przetrenujesz nie będziesz z chęcią wracała do zaplanowanych treningów. Warto również urozmaicać ćwiczenia by nie popaść w rutynę i nie znudzić się. Wybierz coś co lubisz robić i sprawia Ci przyjemność. nie ważne czy to bieganie czy też ćwiczenia przed telewizorem - ważne być się ruszała.

Podobnie musisz postąpić z dietą. Rygorystyczne diety, które bazują na małej ilości jedzenia i jeszcze mniejszej ilości składników odżywczych są najgorszym wyborem. Pamiętaj, zdrowe i zbilansowane posiłki to podstawa.

Za pomocą wzorów bądź też kalkulatorów internetowych sprawdź swoje zapotrzebowanie dzienne na kalorie.

Zrezygnuj po dwóch miesiącach dyspensy z wszelkiego rodzaju słodyczy. Czekoladki, ciasteczka, batoniki czy inne ciasta odchodzą w zapomnienie.

Stosowanie diet znalezionych w internecie nie zawsze jest dobre dla naszego organizmu. Jeśli więc chcesz zdrowo i skutecznie rozpocząć dietę a nie wiesz jak do tego się zabrać odwiedź profesjonalnego dietetyka. Jego wiedza i odpowiednio przeprowadzony wywiad pozwolą mu na ustalenie właściwego ale i profesjonalnego programu żywieniowego dla Ciebie i Twojego organizmu.

Jeśli już chcesz podjadać to wybieraj zdrowe przekąski. Kostka gorzkiej czekolady czy też garstka pestek z dyni Ci nie zaszkodzi. Pamiętaj, że we wszystkim trzeba mieć umiar.

No i najważniejsze - ZACZNIJ OD TERAZ, NIE OD PONIEDZIAŁKU!