Fitness i ćwieczenia

Najlepsze porady i ćwiczenia - fitness dla każdego

Ćwiczenia w zimie? To jest możliwe!

f:id:studiofitness:20141223201011j:plainWiele osób traci motywację ze względu na szarą i brudną pogodę na dworze. Jest zimno, pada deszcz, nosa nie chce się wyściubiać z domu. Ale ruszać się trzeba, gdyż inaczej utracicie formę, na którą pracowaliście całą wiosnę oraz całe lato. Co więc możecie zrobić?

Wybierzcie się na narty
Spakujcie się, poszukajcie okazyjnych wyjazdów i jedźcie na narty. Dzięki zimowym sportom przegonicie swoją niechęć do wychodzenia na dwór oraz zaktywizujecie się i spalicie nadmiar tłuszczyku, który zalega wam w boczkach. Brzmi przyjemnie? :)

Ćwiczcie w domu
Zawsze możecie włączyć trening z internetu bądź z płyty DVD i ćwiczyć wraz z trenerem. Teraz coraz lepsze są te treningi nagrywane na płyty. Trenerzy zrozumieli, jak ważne jest pobudzanie motywacji w ćwiczących oraz przygotowanie odpowiedniego treningu, który można wykonać w warunkach domowych. Co będzie wam potrzebne? Motywacja, mata, czasem ciężarki bądź krzesło. No i oczywiście woda. Nie będą wam potrzebne żadne specjalistyczne urządzenia.

Znajdź w sobie siłę, aby spacerować
Kiedy nie chce ci się już ćwiczyć, ubierz się ciepło i po prostu wyjdź na zewnątrz. Wybierz się na spacer. Staraj się wybierać miejsca, które będą pozbawione dymu i smrodów miasta. Wybierz się do parku, bądź na obrzeża. Przewietrz umysł i dotleń całe ciało. Ciesz się spacerem i przyspiesz, aby twoje tętno troszkę się podniosło. Ruch jest zdrowy i potrzebny do odpowiedniego funkcjonowania organizmu. Pamiętaj o tym zawsze. Powodzenia