Fitness i ćwieczenia

Najlepsze porady i ćwiczenia - fitness dla każdego

Nie przytyć w święta? To możliwe!

Pewnie część z was boi się, że Wigilia i święta przyczynią się do świątecznego obżarstwa, a to z kolei przyczyni się do wzrostu waszej wagi. Święta nie muszą wam się kojarzyć z liczeniem kalorii i martwieniem się o nieprzybranie na wadze. Można tego uniknąć i poradzić sobie ze świętami w stylu fitness!

Jedź wszystko, ale z głową!
Możesz próbować wszystkich potraw, ale musisz uważać, aby nie przesadzić z ich ilością. Nie dodawaj także śmietany do zupy, a ziemniaków staraj się unikać i nie łącz ich z wigilijnymi potrawami.

Ruszaj się i to dużo!
Nie możesz najeść się w święta i nie ruszać się. Twój fitness czy siłownia będzie zamknięta w święta, więc musisz znaleźć inny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. A raczej kalorii jakie mogą się wam przekształcić w zbędny tłuszcz. Dlatego po wigilijnej kolacji wybierz się na spacer, pozmywaj naczynia w rytmie latynowskich utworów. Poruszasz się i łatwiej będzie wzbudzić w ciele energię do spalania tłuszczu. Po świątecznych posiłkach koniecznie wybierz się również na spacer albo nawet na bieg. Rodzina na pewno nie będzie robiła ci z tego powodu problemów. Zaproś też całą rodzinę do wspólnej aktywności. Razem będzie wam raźniej, a i ty będziesz czuć się lepiej.

Nie myśl ciągle o kaloriach
Nie zastanawiaj się nad tym, ile kalorii odłoży ci się w czasie świąt. Nie zamartwiaj się, ani nie myśl obsesyjnie o swojej wadze w święta. To najlepszy prezent, jaki możesz dać sobie na święta.

Świętuj, rozmawiaj z rodziną, śmiej się i po świętach od razu mocno ruszaj z treningiem. Odrobisz świąteczne straty z treningu.